מה לבדוק כשמתקינים תוסף וורדפרס?

מדריכים נוספים
תוכן עניינים

כשהתחלתי לבדוק תוספים לאתר וורדפרס שלי, התקנתי תוספים שהופיעו ברשימות "טופ 10" או "הטובים ביותר". מיותר לציין שלא כולם עבדו בשבילי, כמה תוספים האטו את האתר שלי, חלק התנגשו עם תוספים פעילים אחרים, וחלק אפילו שברו את האתר שלי לגמרי.

עם הזמן, הצלחתי לזהות כמה דברים חשובים שיש לשים לב אליהם לפני התקנת תוסף וורדפרס כלשהו.

מה לבדוק כשבוחרים תוסף לאתר וורדפרס?

 1. תכונות רצויות – לפני שאני בוחר תוסף, אני מכין רשימה של כל הדברים שאני רוצה שהוא יעשה עבורי בסדר של הכי נחוץ להכי פחות. בדרך זו, אני לא מתקין שום תוסף שלא יכול לעשות מה שאני רוצה או מצד שני, יש לו יותר מדי פיצ'רים מיותרים שעלולים לפגוע במהירות האתר שלי. 
 2. ביקורות משתמשים – קריאת ביקורות אמיתיות של משתמשים היא הדרך הטובה ביותר לקבל משוב אותנטי לגבי התוסף שאתה שוקל. אתה יכול למצוא את הביקורות הללו במאגר התוספים של וורדפרס. פשוט חפש את התוסף שברצונך להתקין ולחץ על הכרטיסייה ביקורות. קרא כמה מהביקורות העדכניות ביותר עם הדירוג הגבוה והנמוך ביותר, וחפש דפוסים.Click on גרסה: 1.6.2…
 3. מספר התקנות פעילות – ככלל, ככל שמספר ההתקנות הפעילות של תוסף גבוה יותר, כך גדלים הסיכויים שהוא יעבוד כמו שצריך. וורדפרס מציגה את מספר ההתקנות עבור כל תוסף בצד ימין של דף הפרטים. אני נוטה לא להתקין תוספים עם פחות מ-1,000 התקנות פעילות, אבל גיליתי שכמה תוספים חדשים לגמרי עם מעט מאוד התקנות פעילות הם ממש טובים, אז אל תמחקו אותם מיד.
  Click on גרסה: 1.6.2…
 4. תדירות העדכונים – יש לעדכן את התוספים מדי פעם מסיבות פונקציונליות וגם מסיבות אבטחה. אם תוסף לא עודכן במשך יותר מחצי שנה, עליך להיזהר ממנו. התקנת תוסף נטוש יכולה לפתוח מקום להאקרים לחדור לאתר שלך ולגנוב את הנתונים שלך. זה יכול גם לגרום להתנגשויות עם גרסת WordPress או PHP שעליה פועל האתר שלך. מאגר התוספים של וורדפרס מראה לך מתי התוסף עודכן לאחרונה. וכאשר תעבור ללשונית פיתוח, תמצא את הקטע Changelog שמציג את כל שינויי התוכנה שקרו עם כל עדכון מאז השחרור הראשוני של התוסף.
  Click on גרסה: 1.6.2…
 5. התאמה לגרסת האתר – לפני התקנת תוסף, בדוק אם הוא תואם לגרסת וורדפרס שלך – אחרת, זה עלול למנוע מהתוספים הקיימים לפעול היטב, או אפילו להוביל לקריסה של האתר שלך. בצד ימין של דף הפרטים, תראה באילו גרסאות של WordPress ו-PHP התוסף יכול לפעול.
  אם אינך בטוח באיזו גרסה של וורדפרס אתה משתמש, עבור ללוח הבקרה של וורדפרס וגלול לתחתית העמוד. תמצא את גרסת הוורדפרס הנוכחית שלך בפינה השמאלית התחתונה.Click on גרסה: 1.6.2…
 6. תמיכה – במאגר התוספים של וורדפרס, יש את לשונית התמיכה שמציגה פורום שבו משתמשים אמיתיים שואלים שאלות לפתרון בעיות לגבי תוסף. מפתח הפלאגין או משתמשים אחרים שנתקלו בבעיות דומות מספקים פתרונות לשאלות אלו.
  אם הפורומים פעילים, זה סימן שמפתחי התוסף פועלים לפתור בעיות שמשתמשים מתמודדים איתם. אם לא, אפשר לומר בבטחה שאם תתקלו בבעיות בשימוש בתוסף, תצטרכו להבין את הפתרון בעצמכם. אני מדיי פעם קורא קצת את השיחות כדי לראות אם יש בעיות נפוצות שאנשים מתלוננים עליהן – במיוחד אם זה לאחרונה. כך אני יכול להחליט אם אני רוצה להתקין אותו או לא. ואם אתקין אותו, אני יודע למה לצפות. Click on Support…
אני מקווה שמדריך הזה עזר לכם בתהליך בחירת תוספים לאתר. לאחר שבחרת את התוספים שאתם רוצים להתקין, תוכלו לקרוא את המדריך הבא על איך להתקין תוסף וורדפרס שלב אחר שלב.
בקשת מדריכים

יש לכם רעיון למדריך שעדיין לא קיים? אתם מוזמנים לכתוב לנו ונדאג להוסיף אותו לאתר (:

הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל התראות למייל ברגע שעולה מדריך חדש?

דירוג ממוצע: 0 | מדרגים: 0

אהבת את המדריך? עזר לך?
אולי שיתוף יעזור לעוד אנשים (:
לא הסתדרת עם המדריך? משהו לא עובד?
אנחנו כאן לעזור! ;)

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

יש לכם רעיון למדריך שעדיין לא קיים?
אתם מוזמנים לכתוב לנו ונדאג להוסיף אותו לאתר (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

דילוג לתוכן