אופטימיזציה ומיטוב למהירות האתר

בעת בניית אתר תדמית או חנות דיגיטלית חדשה, וגם במסגרת פעולות התחזוקה, אנו מעניקים דגש גדול לצורך אופטימיזציה של האתר, למהירות האתר ולחוויית משתמש נכונה בו.

 

לפני הכל: למה מהירות האתר חשובה?

ובכן מהירות האתר משפיעה מאוד על חוויית המשתמש וחוויית המשתמש היא המשפיעה העיקרית על האם מבקר באתר יהפוך ללקוח בחנות או ליד המקש שירות.
מהרגע הראשון בו מבקר נכנס לאתר; ההופעה הראשונית של האתר, הטעינה של התמונות, הכניסה החלקה של אלמנטים זזים והגלילה הנוחה והזורמת באתר – כולם ישפיעו על אם המבקר ימשיך גם לעמודי התוכן, למוצרים ולמאמרים או יצא מהאתר לאחר כמה שניות. כאשר גולש נכנס לאתר והתמונות לא נטענות או שהתכנים עולים לאט או שהמעבר בין עמודים לוקח כמה וכמה שניות – הדבר פוגע מאוד בחוויה שלו באתר. אנחנו חיים בעידן של מהירות ומיידיות, לטוב ולרע, ודברים שלוקחים לנו הרבה זמן ומעכבים אותנו – סביר להניח שיגרמו לנו להתרחק.

כמו התור הארוך ביותר בסופר או מסעדה עם אנשים שמחכים בחוץ; אם אנחנו לא מאוד רוצים את הדבר הספציפי הזה, סביר להניח שנעדיף מקום יותר פנוי – או במקרה של אתר; אתר יותר מהיר ונוח.
אתר איטי ועצל הוא לא האתר שבו אנשים אוהבים להזמין נעליים חדשות, מוצרי טיפוח או חבילות נופש. ובעידן המודרני – האתר של עסק והביצועים שלו מעידים על העסק עצמו ועל האיכות שלו.
גולשים עלולים פשוט לנטוש את האתר שלכם בצורה אינסטינקטיבית מבלי להקדיש לכך מחשבה שנייה, לחזור לתוצאות החיפוש של גוגל או פייסבוק ובמהירות להגיע אל האתר של המתחרים שלכם. יש לכך השפעות מאוד שליליות על ביצועי העסק שלכם – ואתם עלולים לא להבין בכלל מדוע אין רכישות באתר שלכם…
זהו ממש כדור שלג מתגלגל!

 

כמו כל האינטרנט – זה מתחיל בגוגל

גוגל מעוניינת להציג לגולשים שלה תוצאות איכותיות עבור מילות החיפוש שלהם. ומכיוון שהם מבינים שמהירות אתרים לקויה פוגעת בחוויית המשתמש זהו אחד מהשיקולים שלהם בדירוג האתר. אתרים אטיים, כמו גם אתרים בעלי בעיות טכניות או בנייה לא נכונה, נדחקים במורד תוצאות החיפוש ולא זוכים להרבה כניסות. אך אנו מתעקשים שמדובר בכדור שלג מתגלגל; גולשים אשר בכל זאת יגיעו לאתר יינטשו אותו במהרה בגלל המהירות האיטית, והנטישה המהירה היא גם נתון שבגוגל עוקבים אחריו והוא משפיע בצורה שלילית על דירוג האתר.

המסקנה היא חד משמעית: מהירות האתר היא דבר שצריך לקחת בכובד ראש. יש לטפל בכל הגורמים אשר יכולים להשפיע על מהירות האתר וזה נוגע לאחסון ותחזוקת האתר, כפילויות בקוד האתר, זיכרון מטמון התמונות וגורמים נוספים. כל מי שעוסק בבניית אתרים ותחזוקת אתרים חייב לשים דגש על נושאים אלו ולבצע אופטימיזציה של מהירות האתר, של הקוד, של התכנים ושל כלל התמונות והאלמנטים באתר. למעשה ביצוע אופטימיזציה לצורך שיפור מהירות אתרים הוא אחד הדברים הפשוטים ביותר ליישום ויכול להביא לשיפור משמעותי בביצועי האתר ודירוגו. כל מה שצריך זה צוות טכני אשר יודע לזהות את הסיבות המאטות את האתר והופכות אותו לאתר כבד, וליישם את השינויים הדרושים.

מעבר שרת = מהירות גבוהה יותר (?)

שרת האחסון של האתר בהחלט משפיע על מהירות האתר. אם יש בעיה במהירות האתר זהו אחד הדברים שכדאי לקחת בחשבון. למשל אם אתם משתמשים בחבילה של אחסון משותף, כדאי לשקול מעבר ל-VPS או אפילו שרת פרטי אם הנסיבות מצדיקות זאת.

אך בטרם מחליפים שרת ישנן עוד פעולות רבות שניתן לנקוט לצורך הפחתת משקל אתר, כמו למשל כיווץ תמונות וניקוי קוד האתר. אם האתר שלכם סובל מבעיות אשר מאטות אותו, כמו למשל תמונות כבדות, מעבר לשרת מהיר יותר לא תשרת את המטרה. לכן חשוב לתת לצוות מקצועי לבצע את כל תהליכי האופטימיזציה. לצוות הטכני יש את הידע והכלים אשר מאפשרים להם לזהות את במדויק היכן נמצאות הבעיות אשר משפיעות על מהירות האתר וליישם את השינויים הנדרשים לצורך מהירות אתרים גבוהה לשביעות רצון הגולשים ולשיפור תוצאות ה-SEO, יחסי ההמרה וזמני השהייה של מבקרים באתר.

אנחנו בחברת Webshuk אוהבים לעמוד לרשותכם בכל תהליך האתר המקיף – גם אחרי שבניתם את האתר ואתם רוצים לשמור אותו בכושר מיטבי או שהחנות שלכם תנוהל בצורה מקצועית. כבר בהליכי פיתוח האתר אנו לוקחים בחשבון את הדברים המשפיעים על מהירות אתרים – משקל אתר, כיווץ תמונות, בחירת שרת וחבילת אחסון ועוד…

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

דילוג לתוכן