אתר קטלוגי וקטלוג מוצרים

אתר קטלוגי

חיפשתם פעם לרכוש נעליים באינטרנט? נכון שזה היה פשוט וקל? חיפשתם את העיצוב שמצא חן בעיניכם והזמנתם את המידה. פעולה פשוטה שכל חנות דיגיטלית יכולה לעשות.
אבל האם פעם חיפשתם צינור PE בקוטר 140 מ“מ? האם זה היה צינור PE בקוטר 140 מ“מ בדרג 16 או 12.5, והאם הוא תואם לתקן 4472?
מבולבלים? אולי אתם צריכים אתר קטלוגי אשר יעשה לכם סדר בראש.

אתם בוודאי חושבים שמדובר בבניית חנות דיגיטלית, אך בניית אתר קטלוגי הוא דבר קצת שונה באופיו, המציב דרישות ואתגרים שונים ויש לו חשיבות גבוהה. גם אם אתר קטלוגי אינו עוסק במכירות באופן ישיר, בסופו של דבר מדובר בקידום מכירות, אך ברוח קצת אחרת.
אתר קטלוג הוא האתר שנותן שירות ללקוחות ובהתאם לתחום הפעילות שלכם, זהו יכול להיות אתר שהם יעשו בו שימוש באופן קבוע…

 

מה ההבדל בין חנות דיגיטלית – לאתר קטלוגי?

במשפט: חנות דיגיטלית מוכרת מוצרים – אתר קטלוגי מציג מוצרים.

אילו מוצרים מציגים באתר קטלוגי?

חברת סוכני נדל"ן תציג דירות ובתים, חברת והנדסה תציג פרוייקטים, חברת עיצוב פנים וגנים תציג עבודות, חברת עיצוב תציג עיצובים, חברת תכשיטים בהכנה מיוחדת תציג דוגמאות

כנראה שהבנתם את הקטע. אתר קטלוגי מאפשר לגולשים התבוננות יותר עמוקה במפרטי המוצרים ובפריטים הקיימים. הוא בדרך כלל מציג מוצרים יותר מיוחדים או בעלי מאפיינים עמוקים יותר מהקיימים בחנות דיגיטלית – ובדרך כלל פונה אל קהל מקצועי יותר ולא הגולש הפרטי שמחפש לקנות פריט אחד.
כלומר הגולש אשר קורא מפרטים טכניים מפורטים ומחפש את המוצר הנכון והמתאים עבורו מתוך מבחר של מוצרים בעלי אופן דומה.

 

לצורך הדוגמה זהו יכול להיות מהנדס במפעל אשר נדרש להעניק פתרון הנדסי וזקוק לחלקים טכניים. עבורו ישנה משמעות רבה לדקויות טכניות אשר עושות את ההבדל בין פריט אחד לאחר אשר עבור כל אדם אחר נראים אותו הדבר. זהו אפילו יכול להיות מפרט טכני של בורג בודד.

 

אתר קטלוגי נכון ומתאים – איך בדיוק?

אתר קטלוגי אשר נבנה נכון ומאפשר ללקוחות חיפוש קל ומהיר יכול להיות הצלחה גבוהה. יתכן שיש לכם מתחרים המציעים את אותם המוצרים ואולי אפילו במחירים זולים יותר. אבל אם אתם מצליחים להעניק ללקוחות מערכת קלה ונוחה אשר מאפשרת להם למצוא בדיוק את הפריט שהם מחפשים, אתם זוכים בנקודות וזוכים במכירות.

 

דגשים לבניית אתר קטלוגי כמו שצריך:

  1. חשוב להציג את כל המידע הטכני

המערכת צריכה להציג את כל המידע הטכני הרלוונטי עבור המוצר, בצורה מדויקת וללא טעויות. יתכנו עשרות ואפילו מאות מוצרים אשר נבדלים בפרטים טכניים מסוימים והמערכת צריכה להציג את המידע הזה בצורה הנכונה. חשוב להציג את המידע במהירות, הגולש צריך לראות את הפרטים העיקריים בצורה ברורה ומהירה.

  1. חיפוש מהיר ונוח (התמצאות מיטבית)

חשוב לבנות אתר קטלוגי אשר יאפשר לגולש חיפוש מהיר ונוח. לצורך הדוגמה יש לשלב בין שיטות חיפוש שונות. למשל הגולש יכול לחפש לפי מספר סידורי, לפי מטרת השימוש או לפי מאפיינים שונים של המוצר. חשוב לבנות מערכת אשר ממיינת את המוצרים בהקשר הרלוונטי ומאפרת לגולש למצוא את מבוקשו תוך 3 הקלקות לכל היותר.
על מנת להבין מה היא הדרך הנכונה לעשות זאת באתר שלכם, ישנו מחקר מעמיק ואיכותי שצריך לעשות כבר בשלבי האפיון של האתר – ולבנות אותו על פי המסקנות שמצאנו.

  1. עיצוב, אסתטיקה ונוחות השימוש

חשוב מאוד לשים לב לאסתטיקה, לדוגמאות ולאיכות של כל מוצר/פרויקט/יחידה קטלוגית. כדאי להפיח קצת רוח חיים באתר ולא להפוך אותו למפרטים טכניים חסרי חיים באמצעות קצת עיצוב – גם לטובת נוחות המשתמש וגם לטובת הסדר ואופי השימוש באתר.
עיצוב אתר קטלוגי מקצועי יכול לתרום רבות להנעת הפעולה מהאתר – או לפגום ביחסי ההמרה שלו בהתאם.

  1. הנעה לפעולה (סדר פעולות ברור)

חשוב לשים לב שסדר הפעולות ברור. מה עושה הלקוח כאשר הוא מעוניין במוצר, איך הוא יוצר קשר, איפה הוא משאיר פרטים… ובקיצור, איך הוא הופך ללקוח שלכם.
תהליך הנעה שכזה, מרגע הכניסה לאתר ועד הרגע בו מבקר יוצר אתכם קשר והופך לליד – צריך להיות מובן ומאופיין כבר בשלבים הראשוניים של בניית האתר ועיצובו.

  1. תכנים מקצועיים ורושם עסקי –

חשוב להוסיף תכנים אשר יפגינו את ההבנה, המקצועיות והייחודיות של העסק בתחום. תכנים אותנטיים ומקצועיים בעלי ערך מוסף אשר תורמים למבקר באתר ומניעים אותו ליצור אתכם קשר. כאשר התוכן מקצועי ומניע – זו ההוכחה האמתית לאיכות העסק עצמו!

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

דילוג לתוכן