פרסום ממומן בסושיאל – פייסבוק ואינסטגרם

הרשתות החברתיות הן ערוץ פרסומי שלא ניתן להתעלם ממנו. עם קהל עצום של לקוחות פוטנציאליים ומשתמשים בעלי מעורבות מהגבוהות ביותר שניתן לבקש באינטרנט – רשתות חברתיות מהוות אדנית נפלאה לפיתוח המותג והעסק שלכם. הן יכולות להביא תועלת רבה לעסקים ומנוף צמיחה משמעותי.
וברשתות החברתיות, הבולטות ביותר בימינו הן – פייסבוק ואינסטגרם.
במאמר הקודם דיברנו על קידום אורגני בסושיאל ועל היתרונות העצומים שהוא יכול להביא לאישיות המותג, לפיתוח קהל של עוקבים ומעריצים, להגדלת אחוזי ההמרה ולמעורבות עצומה ולא יקרה.
היום, במאמר זה, נדון דווקא בשיווק ממומן בפייסבוק ואינסטגרם. השקעה בפרסומות ממומנות בפייסבוק/אינסטגרם היא דרך נפלאה להרחיב את הקהל שאתם מגיעים אליו, ליצור מעורבות גבוהה ולקדם שירותים ומותגים בצורה ויראלית ומיוחדת.
חשוב להכיר את האפשרויות הקיימות בפניכם ולדעת כיצד להשתמש בהן בצורה הנכונה!

 

קידום ממומן – קודם כל, למה צריך אותו?

ראשית לכל, קידום ממומן הוא הדרך הטובה, המהירה והנוחה ביותר להגדיל את הקהל שאתם מגיעים אליו. אם כאשר דיברנו על קידום אורגני, חיזוק המותג היה על ידי הפיכת הקהל שלכם לקהל הדוק של עוקבים מסורים – כאן מדובר על הגדלת הקהל הכללי שמכיר אתכם ואת המוצר שלכם.
לכל עסק יש את קהל הצרכנים שלו. בדרך כלל, הקהל תואם למיתוג העסק, לאופי השיווק ולסוג המוצרים.
לדוגמה: עסקים מסוימים פונים לקהל של בני נוער ומציגים מיתוג צעיר וכיפי, רענן וחדשני. עסקים אשר פונים אל הגיל השלישי יציגו אחריות ומחויבות, נגישות וזמינות יעילה. עסקים שפונים לגיימרים ישמשו בשפה שמדברת אליהם – ועסקים לאימהות חד-הוריות יתאימו את עצמם לאורח החיים של קהלן העמוס.
אז אומנם, בחירת אופי העסק והמיתוג הוא משהו שצריך לעשות כבר בשלב אפיון העסק והאתר, אבל גם בסושיאל אנחנו יכולים לבחור כיצד נרצה לאפיין ולהציג את עסקנו.
המשותף שיש לכל הקהלים השונים שהצגנו כאן (וכל השאר שלא הצגנו) הוא שאת רוב הקהלים הללו אנחנו יכולים למצוא בעגלים הדיגיטליים של פייסבוק ואינסטגרם. ואם הם נמצאים שם? אנחנו יכולים להגיע אליהם.

 

ולמה קידום ממומן בסושיאל?

כמו שאמרנו: נמצאים שם = אנחנו יכולים להגיע אליהם.
הרשתות החברתיות מציעות לנו כלים מתקדמים ונוחים לניתוח קהל ואנשים. אם פרסום ממומן בגוגל מאפשר לנו לעבוד עם מונחי מפתח וחיפושים – פייסבוק מאפשרת לנו לעבוד עם אנשים ודמויות.
משמע, במקום לעקוב ולהעתק אחרי מונחים שאנשים מחפשים – אנחנו מתאימים את עצמנו בדיוק אליהם. הקבוצות שהם נמצאים בהן, העמודים שהם עשו להם לייק, האנשים שהם חברים שלהם, המוצרים שהם קנו – כל המידע שפייסבוק יודעת עליהם מאפשר לנו ליצור מודעות מדויקות ונכונות, ואז לפרסם אותם לקהל שלו הכנו בדיוק את מודעות אלו.

קידום ממומן בפייסבוק ואינסטגרם מאפשר לכם לטרגט את הקהל לפי מאפיינים סוציו-אקונומיים, מגדר, שפות, גילאים, תחומי עניין וכו‘. ובאמצעותו תוכלו לקדם אתרים, להעלות את המודעות למותג ולהשיג מכירות והמרות.
אך על מנת להפיק את התועלת מקידום ממומן ולהשיג אחוז המרה גבוה, יש צורך לדעת כיצד לנתח ולפלח את הקהל, כיצד ליצור עבורו את המודעה המתאימה וכיצד להניע אותו לפעולה.

 

כיצד מתבצע קידום ממומן בפייסבוק ואינסטגרם

שירות קידום ממומן בסושיאל מאפשר לכל עסק לבנות קמפיין בהתאמה אישית. במסגרת השירות מתבצע ניתוח של העסק וקהל היעד, תכנון המודעות וניהול הקמפיין.
ניהול הקמפיין כולל טירגוט המותאם לקהל היעד והרגלי הגלישה שלו, ניתוח של התוצאות ויישום תהליכי אופטימיזציה למיטוב התוצאות.
במסגרת ניהול הקמפיין אנו מעצבים את המודעה, כותבים את התוכן (לעתים, בהתאם לכתיבת התוכן באתר שלנו), מתאימים את הכל למיתוג ולשפה השיווקית שבחרנו – ומשגרים את המודעה לקהל היעד המדויק.

פרסום דיגיטלי הוא מכלול של פעולות, ובהתאם לכך יש להסתכל על התמונה המלאה. הפעילות שלכם ברשתות הסושיאל אינה מנותקת מאתר האינטרנט שלכם ודפי הנחיתה. לרוב, דווקא נניע את האנשים מהמודעה שלנו לאתר, לחנות הדיגיטלית, לעמוד הנחיתה או לפלטפורמה שלנו. לכן, לא ניתן להפריד את הקמפיין מנושאים אלו. בסופו של דבר, אנחנו רוצים להנחות את כל התשתיות השיווקיות שירכזו אנשים באתר שלנו – והוא יהווה מרכז המידע והלב הדיגיטלי של העסק.
בהתאם לכך, כמובן, עלינו לוודא קודם שהאתר מאופיין ומעוצב כראוי בשביל להוות הלב הפועם של העסק והשיווק הדיגיטלי שאנחנו עושים.

מה צריך לדעת על קידום ממומן

בשנים האחרונות פייסבוק ואינסטגרם הכניסו שינויים באלגוריתם שלהן. האלגוריתם הוא החישוב שהמערכת עושה בשביל להחליט אילו פוסטים/מודעות ילכו לאיזה משתמש. השינויים שהתבצעו שמו דגש גדול על תוכן איכותי ומידעי שבאמת מניב משהו למשתמשים שרואים אותו. פייסבוק לא רוצה להיות לוח מודעות אחד גדול וחסר תוכן – ולכן הם מקפידים מאוד לשים לב למודעות שמפורסמות אצלם.
בהתאם לכך, קיימים מספר קשיים לעמודים עסקיים בניהול המרכז השיווקי שלהם – והפתרון הוא לא רק להגדיל תקציב מימון, כמו שפייסבוק בדרך כלל מציעה.

היות שהאינטרס של פייסבוק ואינסטגרם הוא גם להרוויח כסף, לא פעם הן יכולים להמליץ להם דברים שלא בהכרח משרתים את מטרותיכם כראוי. להגדיל תקציב מימון יומי, להגדיל קהל (ובכך להגדיל תקציב), להוסיף עוד מודעות או אפילו לקדם פוסטים אורגניים. המטרה שלהן היא שתשווקו כמה שיותר ותוציאו כמה שיותר. לכן, רבים שניסו לקדם בעצמם בסושיאל ונכשלו, אומרים ש-"שיווק דיגיטלי הוא שקר" ושחברות סתם מנסות לעבוד על לקוחות.
אבל האמת היא שאם יודעים מה פייסבוק מחפשת ואיך לפעול נכונה איתה (גם לשלם לה כסף שתקדם אותנו וגם לייעל את התקציב למקסימום), התוצאות שמגיעות יכולות להוות מדרגה של העסק שלנו כמה שלבים למעלה.

 

כיצד מתבצע קידום ממומן בפייסבוק ואינסטגרם

תהליך העבודה הנכון לקידום מודעות בסושיאל מורכב מכמה שלבים: שלב המחקר והאפיון, שלב ניסוח המודעות וקופירייטינג, שלב בניית הקמפיין ופרסום ותהליך האופטימיזציה המתמשך.

 

שלב 1: מחקר סושיאל וקהלי יעד

בשלב המחקר אנחנו מנתחים את העסק ואת קהל היעד שאנחנו רוצים לשווק אליו את המוצרים או השירותים שלנו. אנחנו מתחשבים באפיון העסק, באתר הקיים, במיתוג האידיאלי ובקהל הרצוי.
המטרה – להבין בדיוק למי אנחנו פונים, ומול מי אנחנו עומדים.
כל עסק פועל בשוק אחר והקמפיינים חייבים להתאים לקהל המטרה. כאן אנו אוספים את כל המידע שיכתיב לנו את ההתנהלות בשלבים הבאים…

 

שלב 2: ניסוח מודעות, קופירייטינג ועיצוב

לאחר שאנו מכירים את הקהל שאליו אנו פונים, יש לנו את המיתוג של העסק ואנחנו יודעים את השפה השיווקית – הגיע הזמן לכתוב את המודעות עצמן.
בניית המודעות כוללת ניסוחים והתאמות, יצירת אופציות שונות לצורך אופטימיזציה, עיצוב קריאייטיב, יצירת גאנט חודשי ועוד. אחרי שסיימנו את הכתיבה והעיצוב, ואישרנו את הכל מול הצוות השיווק והלקוח – הגיע הזמן לקמפיין.

 

שלב 3: קמפיין והפצה

בשלב זה אנחנו מעבירים את כל התוכן, הקריאייטיב, המחקרים והמידע שצברנו לתוך פלטפורמת ניהול הקמפיינים של פייסבוק – Business Manager.
בבניית הקמפיין אנחנו מזינים את כל התכנים אל תוך הקמפיין שיופץ, מציבים יעדים, מגדירים מטרות, מטרגטים קהלים, בוחרים תקציבים, מתאימים את המודעות השונות לפלטפורמות ועוד…

 

שלב 4: אופטימיזציה שוטפת ומיטוב הקמפיין

המטרה שלנו היא למקסם את החזר ההשקעה של הקמפיין, ולהביא ל-ROI (= החזר השקעה) חיובי גדול. כך שככל שנשקיע יותר – נחזיר יותר כסף ונגדיל את הרווחים מהקמפיין.
לכן, אנחנו מיישמים אופטימיזציה שוטפת על כלל הקמפיינים החיים שלנו. האופטימיזציה כוללת מעקב אחר נתונים, בחינת מודעות זו מול זו, החלפת ניסוחים ועיצוב למיטוב המעורבות של הצופים – ואפילו החלפת מודעות. במידה ואנחנו מוצאים שמודעה לא משרתת אותנו כשורה ולא מחזירה את התוצאות שהיינו רוצים, כנראה שהגיע הזמן להחליף אותה…
תהליך האופטימיזציה הוא תהליך חי ומתמשך. הוא המקום לוודא שכל העבודה אחרת מביאה תוצאות, שלא עשינו דבר לחינם, שאנחנו נמצאים על הגל השיווקי בצורה הכי טובה שאפשר – ושאנחנו ממשיכים להיות רלוונטיים!
היות שהזמנים משתנים, אנשים משתנים. אופנות משתנות, קהלים מתחלפים, רלוונטיות מתעצבת וכך גם השיטות השיווקיות מתחדשות. ביצוע אופטימיזציה שוטפת לקמפיין מוודא שאנחנו נשארים רלוונטיים לאורך זמן ושלעבודה שלנו (וכן, לקמפיין שלנו) יש את התקופה הראויה.

 

חברת קידום דיגיטלי – מה הטעם?!

ובכן, כפי שתיארנו במאמר זה – עבודה שוטפת על שיווק בסושיאל יכולה לקחת לא מעט. זמן, אנרגיה, רעיונות, עבודה, כסף וטרחה מושקעים על מנת להביא לעסק שלכם קהל גדול יותר, במטרה להביא הכנסות גדולות יותר.
יותר מוצרים שנמכרו, יותר לידים שהגיעו, יותר לקוחות שנסגרו, יותר התעניינות…
ריבוי המתחרים וההיצע בכלל השווקים המסחריים הביאו למצב שבו התחרות אף פעם לא קלה. הכלים השיווקים שלכם צריכים להיות חדים, מדויקים, רלוונטיים ונכונים לפעולה. משלב המחקר בו מוודאים רלוונטיות וצורת פעולה נכונה, דרך כתיבה, עיצוב ויצירה – ועד לשלב האופטימיזציה השוטפת והחזר ההשקעה.

שימוש בחברת קידום סושיאל יכול לעזור לכם לעשות את זה כמו שצריך.
נכון, זה עולה קצת יותר כסף מלעשות את זה לבד. אבל מול האלטרנטיבה של ללכת וללמוד שיווק לגמרי בעצמכם, ואחר כך להוציא אותו לפועל – מדובר בהשקעה קטנה ואיכותית. אחת שתביא פירות נפלאים לעסק שלכם.

 

במקום להקדיש בעצמכם את הטרחה, לבזבז את הזמן, לשבור את הראש על רעיונות חדשים, ללמוד מטעויות על בשרכם וכספכם, ולפגוע בתדמית העסק – אתם יכולים להשקיע בחברת שיווק מקצועיות שתלווה אתכם לכל אורך הדרך ותשמור שהכסף שלכם באמת עושה לכם כסף. כמו שצריך.

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

דילוג לתוכן