כתיבת תוכן לאתרים וקידום אורגני

כתיבת תוכן לאתרים

היום, בעולם הדיגיטלי המודרני שבו כמעט לכולם יש כבר אתר אינטרנט (אם לא כמה), הדבר החשוב ביותר שיכול להיות לבעל עסק המחזיק אתר אינטרנט – הוא תוכן. ורצוי מאוד – תוכן מקצועי ואותנטי.
כולנו יודעים מתי משקרים לנו, כולנו יודעים מתי מנסים למכור לנו משהו וכולנו יודעים מתי אנחנו צריכים להתרחק מהאתר שאנחנו נמצאים בו עכשיו – ומתי כדאי לנו להמשיך לקרוא…

 

על מה מדובר בכתיבת תוכן?

כאשר אנו מדברים על שירותי כתיבת תוכן אנו במקרים רבים חושבים על תוכן בתור אמצעי לקידום האתר במנועי החיפוש, זאת באמצעות הטמעת מילות מפתח התואמת לחיפושים בתוך התוכן. זוהי פרקטיקה נכונה וחשובה, אך יחד עם זאת חשוב לזכור שתוכן מיועד בראש ובראשונה: עבור הגולשים. עוד לפני שהתוכן מיועד למנועי חיפוש, לרובוטים שבודקים את האתר ומדרגים אותו, לתוכנות מעקב וזחילה – הוא מיועד לאנשים. לבני אדם, בשר ודם, שעתידים לקרוא את התוכן שלכם ואפילו לחפש בדיוק אותו.

אסור לשכוח זאת!

לכן, על תוכן להיות בעל ערך ואיכותי, כזה המתאים אל סוג הקהל שאליו אנו פונים, אך במקביל לקחת בחשבון סוגיות הקושרות לקידום האתר.

כתיבת תוכן היא שירות אשר אתם זקוקים לו בעת תהליך הקמת אתר תדמית או חנות דיגיטלית, על מנת שהם יעלו לאוויר כבר עם תוכן רלוונטי מוכן ומניע לפעולה. אך ברוב המקרים גם באופן שוטף על מנת שהמבקרים באתר יוכלו ליהנות מתוכן עדכני ומחודש, שמבקרים יוכלו להפוך למשתמשים חוזרים ולעוקבים – ושגוגל ימשיך להסתכל על האתר שלכם ולהעלות אותו בדירוג. כן, לדברים הללו ישנה השפעה גדולה מאוד על קידום האתר במנועי החיפוש. כתיבת תוכן לאתרים וקידום אורגני הם דברים אשר הולכים יחדיו יד ביד, ולכן ישנה חשיבות לכתיבת תוכן מקצועי – מצד אחד התוכן צריך להיות מעניין, קריא, מדויק ונכון… אך מצד שני על התוכן להתאים לסטנדרטים של קידום אתרים אורגני ו-SEO מקצועי.

 

כתיבת תוכן לאתרים – סוגי תוכן

כתיבת תוכן לאתר אחד יכולה להיות שונה מאוד מכתיבת תוכן לאתר אחר. לפעמים ניתן לסווג זאת לכתיבת תוכן שיווקי, תוכן עסקי או תוכן מחקרי – לפעמים בתוכן יש קצת מזה וקצת מזה. אך בכל מקרה תמיד עלינו לקחת בחשבון את מטרת האתר ואת הקהל שאליו אנו פונים ובהתאם לכך להכין את התוכן עבור האתר. לצורך הדוגמה זהו יכול להיות תוכן שיווקי עבור אתר קטלוגי או אתר תדמית עסקי אשר כולל טקסטים המנסים להעביר מסרים תדמיתיים ושיווקיים ומטרתם להניע את הגולש לבצע פעולה, או לחזק את המותג. אלו עשויים להיות תכנים המנסים לספק לגולש מידע חשוב, כמו למשל אתר אשר יעסוק בנושאים טכניים ויבסס מעמד של מקור סמכות אמין, מקום אליו הגולשים יודעים להגיע כאשר הם זקוקים למידע בנושא.
לתוכן ישנה חשיבות רבה, הוא תורם לחוויית המשתמש, הוא מסייע לבניית אמינות העסק ותורם גם לקידום האתר.

 

חשיבות מילות המפתח

אחד הדגשים החשובים, אך ממש לא היחידי, בעת כתיבת תוכן לאתרים הוא בחירת מילות המפתח והשימוש הנכון במילים אלו. למילות המפתח חשיבות גדולה מכיוון שהן מסייעות למנועי החיפוש לאפיין את האתר ולדעת להציג אותו במנועי החיפוש עבור שאילתות החיפוש הנכונות (שמה המקצועי של התופעה: SEO – Search Engine Optimization). כאשר גולש מחפש משהו בגוגל הוא משתמש במילות חיפוש אשר הוא מאמין כי הן יביאו אותו אל האתר שבו ימצא את התשובות, התכנים או המידע שהוא חיפש. מנוע החיפוש עושה את כל המאמצים על מנת להבין מה בעצם הגולש צריך, ובתוספת שיקולים שונים, לתת לו רשימת תוצאות חיפוש. רשימת תוצאות החיפוש של גוגל אמנם מורכבת באלפית השנייה, אך יש מאחוריה מחשבה רבה וזוהי בהחלט רשימת אתרים מומלצים ויש חשיבות לסדר הרשימה.

יש לזכור שמילות החיפוש של גוגל אינן נבחרות באופן רנדומלי ושקיימים אנשים שיושבים מאחורי מסכים ומקלידים אותן – לכן הרלוונטיות של התוכן שלכם למונח המדויק שחופש משמעותית, ולכן גוגל מציג את התוצאות הרלוונטיות לאותם מונחים בראש ובראשונה.

אתם, בעלי האתר, רוצים להיות ברשימה הזו, אך בהקשר הנכון. שימוש במילות מפתח הוא אחד הכלים אשר מסייעים לכם להגיד לגוגל במה אתם מתעסקים. אם לדוגמה באתר שלכם יופיע הביטוי ”קידום אתרים“ שוב ושוב, גוגל יבינו שהאתר שלכם קשור בצורה זו או אחרת לתחום קידום האתרים. 😉
אם תשתמשו במילות מפתח לא רלוונטיות, הם אם תצליחו להופיע ראשונים; אנשים יכנסו לאתר, יבינו שהתוכן/האתר לא רלוונטי להם כלל ויצאו ישר. גוגל ישים לב לאחוז יציאה גבוה שמתקיים באתר שלכם ולכן יבין שהוא כנראה לא רלוונטי כמו שהוא (גוגל) חשב והציב אתכם – ולכן הוא יוריד אתכם בדירוג וישים לב טוב בפעם הבאה שהוא יחשוב להעלות אתכם.

 

בחירת המילים ואופן השימוש

יש לבחור בצורה הנכונה את המילים שבהן נשתמש לצורך הכתיבה, אלו צריכות להיות מילים בעלות רלוונטיות לאופי הפעילות של האתר ולאופי החיפושים. ישנה תורה שלמה לגבי בחירת מילות המפתח וישנם כלים שונים לצורך ביצוע מחקר מילות מפתח. כמו כן עלינו לעשות שימוש נכון במילים ולשלב אותן בצורה מודעת והגיונית בתוכן. למשל לא נרצה להעמיס את האתר ביותר מידי מילות מפתח, דבר אשר ירגיש זול, יפגע באיכות התוכן וישדר למנועי החיפוש את המסר כי אנו מנסים לעשות מניפולציות (דבר שיפגע בקידום האתר).
עלינו לעשות שימוש נכון ומדוד במילות המפתח ולהקפיד על פיזור נכון לאורך המאמר – בהתאם לאפיון האתר, להנעה לפעולה ולשאיפות העסקיות שלנו מהאתר.

 

מחקר מילות מפתח ומתחרים

מחקר מילות מפתח ולא פחות חשוב ממנו – מחקר מתחרים, הם מחקרים שעלינו לעשות על מנת לזהות את מילות המפתח שבהן נרצה להתמקד – הן עבור כתיבת תוכן, אך גם עבור קידום ממומן המבוסס על מילות חיפוש.
על מנת לוודא שהאפיון וחווית המשתמש שלנו איכותיים, ישנם כלים שונים (חלקם אפילו של גוגל בעצמם) המאפשרים לנו לזהות מילות מפתח בהן הגולשים משתמשים ונתונים על היקפי החיפוש של אותן מילות המפתח.

חשוב לזכור שגוגל היא זירה תחרותית מאוד. כלומר, גוגל הוא זירת ענק בה אתרים רבים מנסים לקדם את אותן מילות המפתח. מסיבה זו חשוב שתכירו את המתחרים שלכם ואת מילות המפתח שבהם הם משתמשים.
חשוב להדגיש כי אין כוונה למתחרים כפי שאתם תופסים אותם מתוך נקודת ההתייחסות העסקית, אלא לאתרים המתחרים אתכם על המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל!

במחקר המתחרים אתם בעצם יכולים למצוא מה הם המונחים, הנושאים והתכנים שמופיעים בתוצאות הראשונות בגוגל – ומכך להסיק מהם התכנים הרלוונטיים ומה הן מילות המפתח שנמצאות בשימוש רחב ועל כן, בעלות ערך ומיקום טוב בגוגל.
בטרם הכתיבה חשוב לבצע את חקר מילות המפתח, כך נוכל להבטיח שהכתיבה שלנו תביא גם לתוצאות בקידום האתר.

חדש בבלוג
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים למייל ברגע שעולה מאמר חדש?

אהבת את המאמר? אולי הוא יעזור לעוד אנשים (:
ווטסאפ
פייסבוק
אימייל
טוויטר
לינקדאין
אולי יעניין אותך לקרוא גם...
דברו איתנו

אם יש לך אתר תדמית או חנות דיגיטלית שלא מרוויחים – אנחנו פה לעזור.
עדיין אין לך אתר כלשהו? אנחנו פה לתקן את זה ;)

אפשר להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לך לכל השאר…

למעבר לוואצאפ, הכניסו את מספר הטלפון שלכם (:

רוצים עדכונים למייל כאשר עולה מידע חדש?
מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג לעדכן אתכם (:

דילוג לתוכן